Adı üstünde elma yanak! Sağlıklı bir cilt ve pembe yanakların sırrı ortaya çıktı

YORGUNLUKTAN ESER KALMIYOR

Elmada C, A, K, B6 ve E vitaminleri bol miktarda bulunuyor. C vitamininin özellikle besinler yoluyla sağlanması gerektiğini uzmanlar sık sık hatırlıyor. Elma yorgunluğu azaltmaya yardımcı olur, sinir sisteminin düzgün çalışması ve bağışıklık savunması için etkili bir meyve oluşuyla öne çıkıyor. Ayrıca elma demir emilimini de artırıyor. İçerisinde bulunan polifenoller sayesinde bu meyve antioksidan özelliklere sahip.

GÜNDE 1 ELMA

Bir adet elmada yoğun miktarda E, C vitamini ve antioksidanlar bulunuyor. Bu özelliğiyle elma, astım gibi birçok akciğer hastalığına karşı koruma sağlıyor. Uzmanlara göre her gün 1 adet elma tüketerek daha güçlü akciğere sahip olmak mümkün.

DAHA KOLAY UYUYUN

Elma içeriğinde bol lif ve C vitamini barındırıyor. Uyumadan önce yediğinizde bedeninizi ve nefesinizi rahatlatarak kolay uyumanı sağlıyor. Ek olarak elma tatlı ihtiyacınızı karşılar ve gece boyunca tok tutuyor.

CİLDİNİZ GÜVENDE!

Tüm bu faydalarının yanında, cildi koruyup onarması ise elmanın özel bir meyve olduğunu ortaya koyuyor. Elma içeriğindeki C, A ve E vitaminleri, antioksidanlar, özellikle polifenoller ile ciltte yaşlanma karşıtı ve nemlendirici etkileri bulunuyor. Bu bileşenler cildi, saçları ve tırnakları daha sağlıklı ve güçlü hale getiriyor.

AL YANAKLI OLMAK KOLAY

Cildiniz için en faydalı elma olduğuna inanılan yeşil elmayı kabuğuyla tüketmeniz öneriliyor. Çünkü yeşil elma kabuğu cilde faydaları olan bir besin. Yaşlılık izlerini temizleyen, hücre yenilenmesini sağlayan yeşil elma yaşınızdan daha genç görünmenizi sağlayacaktır. Üstelik yanaklarınızdaki doğal pembelik de allık etkisi yaratıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x