Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın kadına yönelik şiddetle mücadelenin önüne geçilmesi için yürüttüğü başarılı çalışmalar rakamlara yansıdı. Paydaş kurumlarla sık sık bir araya gelerek koordinasyon toplantıları düzenleyen, uygulamalarda yapılan hatalar ve ortaya çıkan sorunları masaya yatırarak yol haritasını belirleyen Başsavcılığın örnek çalışmaları neticesinde, kadına yönelik işlenen suçlarda gerileme yaşandı. Eskişehir’de aile içi ve kadına yönelik yaralama suçlara ilişkin sayısal verilere bakıldığında ise 2022 yılında 1954 olay gerçekleşmişken, 2023 yılında bu sayı yaklaşık yüzde 30 düşerek 1359’a kadar geriledi.